הוראות למצבי חירום

פורסם בתאריך :7/29/2019
סיכונים ומצבי חירום עשויים להתרחש בכל עת ללא הודעה מוקדמת. מצידך, אספנו את ההוראות לטיפול בשעות החירום השונות בהתאם להנחיות העורף.

מה אני יכול לעשות ולהתחיל היום?
יש לצפות בציוד חירום, הכולל: תקשורת, מטען נוסף / נייד, תאורת חירום, מסמכים חשובים, תרופות, מים, מזון משומר, ערכת עזרה ראשונה, מטף כיבוי, ציוד אחר שמשפחתך זקוקה לו.
חומרים מסוכנים:
חומרים מסוכנים סביבנו נוכחים בחיי היומיום והם חיוניים להפעלת הבית והמפעלים. דליפת חומר מסוכנת עלולה לסכן את אוכלוסיית האזור. אם היינו יודעים את ההוראות האלה ופועלים עליהם במהלך האירוע, אז אנחנו יכולים להגן על עצמנו.
הוראות כיצד לפעול כאשר דולף חומרים מסוכנים:
עבור אלה בתוך בניין - להיכנס לחדר בטוח, מקלט או חדר פנימי עם קירות חיצוניים מינימלי, חלונות פתחים. החלונות חייבים להיות סגורים ומיזוג אוויר (מיזוג אוויר ומערכת טיהור בחדר הבטוח או מחסה)
  עבור נוסעים ברכב - לכבות את המזגן, לסגור את החלונות ולהתרחק מהמקום.
לאלה שנמצאים בחוץ - גישה לחדר פנימי בבניין הסמוך. בכל מקרה, להישאר בתוך הבניין הוא טוב יותר מאשר להישאר בחוץ.
שיגור טילים ורקטות:
לכל אזרח (לפי אזור מגוריו) יש אזור הגנה וזמן של זמן להגיע למקלט שיסייע לו במקרה חירום כדי להגן על עצמו. אזורי הגנתי נקראים אזורים גיאוגרפיים במדינה, על ידי הוספת מספר.
שטח - מוקדש הוראות חיים שגרתיות (עמידה במחקר ואחרים)
מספר - מותאם אישית כדי לקבל אזהרה באמצעות טלוויזיה, אינטרנט, טלפון סלולרי ועוד.
כאשר אתה שומע את הסירנה, עליך להיכנס לאזור בטוח בתוך פרק הזמן שהוקצה לך, על פי ההוראות הבאות:
אלה בתוך הבניין - חייבים להיכנס לחדר הבטוח בבית, לחדר הבטוח על הרצפה, למקלט, לחדר המדרגות או לחדר הפנימי ולסגירת הדלתות והחלונות.
אלה הנמצאים בחוץ, בשטח בנוי, חייבים להיכנס לבניין או למקלט סמוך. באזור פתוח, אתה צריך לשכב על הרצפה ולהגן על הראש בידיים.
הנוסעים במכונית חייבים לעצור בצד הדרך, לצאת מהמכונית ולהיכנס לבניין או למקלט סמוך. אם לא ניתן להגיע לבניין או למקלט, צא מהרכב, שכב על הרצפה והגן על הראש בידיים.
אתה חייב להישאר באזור בטוח במשך 10 דקות כדי לתפוס מקלט בבטחה של טילים ושברי התנגדות.
רעידת אדמה:
באזור שלנו היו רעידות אדמה הרסניות ועוד רעידת אדמה חזקה היא רק עניין של זמן. כאשר מתרחשת רעידת אדמה, "השטח הפתוח הוא האזור הבטוח ביותר", אחרת העדיפות היא כדלקמן:
בעת שהייה בבניין:
1. אם ניתן לצאת מהבניין במהירות, צאו אל שטח פתוח.
2. אם אין אפשרות לצאת מהבניין, היכנסו לחדר הבטיחות והניחו את הדלת פתוחה.
3. אם אין חדר בטוח זמין, צאו אל חדר המדרגות אם אפשר.
4. רק אם אי אפשר לעשות את זה, חפשו מקום בטוח והמשיכו בכיוון היציאה של הבניין. מתחת לרהיטים כבדים, או לשבת על האדמה באופן צמוד לקיר הפנימי.
אם נמצאים בחוף, עליך להתרחק מהחוף מחשש צונאמי. חייב לזוז מיד למרחק של כ 1 ק"מ, ואם זה לא אפשרי - צריך לעלות לגובה המתאים לגובה של ארבע קומות.
כאשר אתה במכונית, עליך לכבות את המכונית ולהישאר בפנים. אסור לעצור בגשרים ובצמתים.
התנהגות נכונה לאחר רעידת האדמה:
אם אתה עדיין בתוך הבניין, הדלקת אש או כל שקע חשמל (כולל טלפון סלולרי) אסורה מחשש פיצוץ בעקבות דליפת הגז.
יציאה מהבניין ושהייה באזור פתוח מחוץ לבניינים.
לפני היציאה מהבניין, עליך לסגור את ברז אספקת גז הבישול ואת שסתום החשמל הראשי בדירה.
תקועים מתחת להריסות:
אם בסביבה הקרובה שלך יש אנשים לכודים מתחת להריסות, השתמשו באופן רציונאלי, בכלים ביתיים להרים חפצים כבדים כגון שקע או מקל ברזל. לספק עזרה ראשונה ככל האפשר.
רעידות אדמה:
להיות מוכנים לזעזועים נוספים - הם מתרחשים מספר דקות או ימים לאחר רעידת האדמה הראשונה עלולה לגרום להתמוטטות מבנים. אין להיכנס למבנים פגומים לאחר רעידת האדמה, רק במקרה של הצלת חיים.
כיצד להתכונן לרעידת אדמה?
יציבות המבנה:
הדרך היעילה ביותר למנוע נפגעים ופגיעה ברכוש היא לוודא כי שהבית שאתה גר בו יכול לעמוד בפני רעידות אדמה, לפי הסטנדרט במדינה. מומלץ לבצע בדיקה על ידי מהנדס בניין מוסמך, מבנים הכוללים חדרים בטוחים נחשבים עמידים יותר לזעזועים. מבנים שנבנו לפני 1980 ככל הנראה,  לא עומדים בסטנדרטים יש לחזק בהקדם האפשרי. ממשלת המדינה מסייעת לחזק את הבניינים באמצעות התוכנית המפורטת של המדינה.
הכנה לבית:
רוב הנפגעים במהלך רעידת האדמה נגרמים על ידי קריסה של מדפים וחפצים כבדים, מ שברי זכוכית, שריפות ודליפות גז. הימנעו מלהתקין מדפים, טלוויזיות, מזגנים ומדחסי אוויר מעל וליד המיטות,  וודאו שהם מחוברים לקיר. מומלץ להכין מזון, מלאי מים למקרי חירום, ערכת עזרה ראשונה, רדיו ותאורה, ציוד לילדים ומסמכים נדרשים.
אימון משפחתי בסיסי:
קבעו מראש, בהשתתפות בני המשפחה ועל פי ההנחיות המפורטות לעיל, מקום בטוח בבית וכן במקום העבודה אשר תיגשו אליו בית רעידת אדמה: למשל, הממ"ד/חדר המדרגות בבית המורכב מקומות או אזור פתוח בבית או דירת קרקע. 

אסור להשתמש במעלית
אסור לעמוד מתחת למשקוף
אסור להיכנס לממ"ד הנמצא מתחת לאדמה
אם מתאפשר, לסגור את שסתום החשמל והכז 

הדפס