ענייני נשים

פורסם בתאריך :6/16/2019
אחרי חקיקת חוק מינוי יועצת לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות בשנת 2000, בא חוק זה בעקבות הרבה מחקרים מטעם הממשלה בכל מוסדותיה ופעילים קהילתיים הוכיחו שיש בזבוז לזכויות האישה והדרתה המוחלטת מכל מתקני החיים והאפליה השלילית כלפיה בכל התחומים.
בעיריית שפרעם מונתה יועצת לקידום מעמד האישה בעיריית שפרעם בשנת 2011 דרך מכרז חוקי בהסכמתה של הוועדה המשפטית במשרד הפנים.
בדיעה נאקאד ח'ניפס היא היועצת לקידום מעמד האישה.
בעלת תואר ראשון במדעי החברה ומדעי מדינה
ותואר שני במדעי המדינה להנהלה קהילתית.
המחלקה פועלת בשיתוף פעולה מוחלט עם אירגוני הנשים בעיר ועם המשרד לשוויון חברתי וועדת קידום מעמד האישה בכנסת.
אנו ברשות המקומית חותרים למען קידום מדיניות העירייה לתמיכה בנשים בכל התחומים ובו זמנית לצמצם את האפליה בין נשים לגברים בכל הקשור בניצול הזדמנויות בלמידה ועבודה במיוחד במקומות קבלת ההחלטות ועידוד הנהלת העירייה והמועצה העירונית בשילוב הנשים בעשייה העירונית ובמיוחד הפוליטית למען השגת שותפות אמיתית בכל תחומי החיים.
מטרתנו היחידה מאיחוד זה הינה שיתוף הפעולה עם כל אוכלוסיות הנשים בעיר (הדתות והגילאים השונים בלי אפליה או נטייה לצד מסוים)
יחידת קידום מעמד האישה חותרת למען השגת פלטפורמות דיון ודרכה מוצגים המכשולים אשר מונעים מהאישה להגיע אל המטרות הרצויות וממליצה על הצעות  מעשיות על ידי מומחים לכל הנושאים.
יחידת קידום מעמד האישה פועלת למען שילוב האישה בשוק העבודה על ידי חשיפת הנשים לאפשרויות הזמינות בשיתוף פעולה עם הגופים הרלוונטיים כמו משרד העבודה, מרכז ההכוונה המקצועית ריאן, מרכז מעוף ועוד, למען שיפור המצב הירוד במגזר הערבי והתמודדות עם האתגרים המגבילים בכל האמצעים (חוגי מחשב ושפה עברית ועוד).
יחידת קידום מעמד האישה מעודדת את הנערות להמשיך להשכלה הגבוהה לטובת החברה והנשים במיוחד לשם ההשתלבות וההסתגלות לחיים החדשים בצל הגלובליות דרך חוגים להעלאת המודעות בבתי הספר ועל ידי פעילויות לפעמים במסגרות שונות כמו פרלמנט הנערות ופורום הצעירים השייך לעירייה.
יחידת קידום מעמד האישה פועלת למניעת ההטרדה המינית ביחוד במוסדות הרשמיות בבתי הספר על ידי הרצאות בנושא או סדנאות מיוחדות אשר מבליטות את גבולות וסכנות הנושא ואיך להתמודד אתו אם זה יקרה.
יחידת קידום מעמד האישה פועלת למען לחימה בתופעות האלימות בכל סוגיה נגד האישה במיוחד, על ידי חוגים לחיזוק היחסים החברתיים והמשפחתיים בשיתוף מוסדות וארגונים קשורים לנושא על ידי סדנאות והרצאות רבות.
יחידת קידום מעמד האישה מציינת אירועים חשובים ומאבקים נשיים כמו היום העולמי למאבק באלימות נגד האישה ויום האישה העולמי ועוד, בהרבה פעמים זה מתבטא על ידי חגיגה ובילויים.
יחידת קידום מעמד האישה מארגנת טיולים להכרת הארץ ולמידה מהזולת והעצמת הרגשת שייכות לעם אחד והעם האחר במדינה אחת.
טיולי פנאי וטיולים לימודיים
ביחידה לקידום מעמד האישה אנו פועלים באופן אינטנסיבי לעידוד הנשים להשתלב מעשית ולהשפיע על מהלכי הבחירות כעיר, על ידי עריכת כנסים שדנים במהות הנושא והרצאות וימי עיון ויצירת מנגנוני עבודה בתחום.
בסוף אנו מאחלים מהקהל הנכבד לעקוב אחרינו באתר עיריית שפרעם ובעיתונות המקומית ובעמוד הפייסבוק הרשמי לעיריית שפרעם והעמוד האישי שלי Badia Nakad Khnifess.

בכבוד רב 
בדיעה נאקאד ח'ניפס
מנהלת יחידת קידום מעמד האישה

הדפס